dotazník č. 2

Penilní antropometrie – rozměry penisu

Chcete-li vyplnit tento dotazník, uvádějte, prosím, rozměry získané měřením (podle následujícího popisu), nikoliv prostým odhadem.

Jak změřit délku a obvod penisu

Pro měření si připravíme pravítko, tři proužky papíru a tužku.

Délka penisu se měří od kořene, tedy od místa, kde penis zřetelně „vystupuje“ na povrch těla (na následujícím obrázku je toto místo vyznačeno bílou šipkou). Namísto pravítka se pro měření doporučuje použít proužek papíru, který lépe kopíruje tvar penisu. Proužek papíru musí přiléhat k horní straně penisu (jako na obrázku). Vzdálenost od kořene penisu k jeho vrcholku vyznačíme tužkou na proužek papíru (proužek papíru přitom přidržujeme volnou rukou). Stejným způsobem lze změřit i délku penisu při erekci.

Obvod penisu měříme při erekci, a to přibližně v polovině vzdálenosti mezi kořenem penisu a okrajem žaludu. Obvod se měří pomocí proužku papíru, který se obtočí kolem penisu (viz následující obrázek) a přidrží rukou. Obvod penisu na proužku papíru vyznačíme tužkou.

Po zjištění hodnoty příslušného rozměru stačí proužek papíru roztáhnout a s pomocí pravítka změřit vzdálenost mezi okrajem proužku a vyznačeným znaménkem (viz následující obrázek).

Pro každý z uvedených rozměrů (délka penisu v klidovém stavu, délka penisu při erekci, obvod penisu při erekci) použijeme pokud možno nový proužek papíru, aby nedošlo k záměně znamének.

dotazník

* Rozměry uváděj ve formátu  cm,mm  – např. 7,5 nebo 8,0

Průběžné výsledky dotazníku č. 2

Počet zpracovaných dotazníků:   1 100

Věk do 11 12 13 14 15 16 17 18
počet vyplněných dotazníků 76 171 223 209 157 70 55 139
průměrná délka penisu v klidu 5,9 6,9 7,5 8,5 8,6 8,9 8,4 8,9
udané minimum 2,0 3,0 2,0 4,0 2,0 6,0 4,0 3,0
udané
maximum
11,5 12,0 11,6 14,0 13,0 12,0 10,0 12,5
průměrná délka penisu při erekci 9,4 11,5 12,8 14,3 15,1 15,4 15,2 15,5
udané
minimum
3,0 6,0 6,0 6,0 8,0 6,0 7,0 6,7
udané
maximum
16,0 16,0 23,0 21,0 24,0 20,0 21,0 24,7
průměrný obvod penisu při erekci 6,5 8,3 9,9 11,0 10,6 11,1 11,1 11,2
udané minimum 3,0 3,2 3,0 4,0 5,0 6,5 6,0 6,0
udané maximum 13,5 14,5 17,0 17,5 15,0 17,0 17,0 16,5

Pozn.: Rozměry jsou uvedeny ve formátu cm,mm a zaokrouhleny na jedno desetinné místo. Výsledky budou průběžně aktualizovány.

Více informací k tématu naleznete na stránce Já chci mít větší penis.

Kam dál?

Moje tělo se mění

A co tam máš ty?

Jednotliví muži a chlapci se od sebe liší, ale základní stavba jejich těla je u všech stejná. Mužské pohlavní orgány mají řadu názvů, z nichž některé jsou spisovné, jiné nespisovné nebo dokonce neslušné.


Já se tak stydím!

Dospívající člověk se občas dostává do situací, kdy se za své tělo stydí. V určitých situacích je přiměřený stud normální. Avšak nikdo není naprosto dokonalý a neměl by se za svůj vzhled stydět.


Co a jak se mění?

V pubertě dochází k řadě změn v tělesném vzhledu chlapce. Jeho tělo přestává vypadat dětsky a začíná se přibližovat k podobě dospělého člověka. Zde je přehled základních změn.


Pět stupňů vývoje

Různí chlapci se vyvíjejí různým tempem, avšak v období dospívání každý prochází několika stupni tělesného vývoje. Stupnici vývoje pohlavních orgánů sestavil anglický lékař James Tanner.


Jak moc vyrostu?

O změnách tělesné výšky a hmotnosti během puberty, a také o jejich vzájemném poměru.

 

 
Já chci mít větší penis!

Někteří chlapci se trápí, protože si myslí, že jejich penis je příliš malý. V tomto příspěvku najdete informace na téma „malý penis“.

 


Co se mi to s ním děje?

O tělesném projevu známém pod názvem erekce (ztopoření penisu) a o problémech, které s ní mohou být spojeny, když se dostaví v nežádoucí dobu a na nežádoucím místě.


Hra pro jednoho

Pohlavní orgány mohou být zdrojem příjemných pocitů. Proto většina dospívajících chlapců masturbuje. Někdy se u nich dostavuje tzv. poluce. Co to všechno znamená?

 

Jak o sebe pečovat

Jak pečovat o čistotu?

Být čistý je důležité v každém věku. Dospívající chlapec by však měl věnovat zvláštní pozornost mytí některých částí svého těla.

 

Žalud a předkožka

Pokud předkožka není příliš úzká, dá se stahovat za žalud penisu. Někteří chlapci mají zúženou předkožku (fimózu), která se dá léčit i jinak, než operativně.

 

Samovyšetření varlat

Jednoduchou metodou samovyšetření varlat se dá odhalit nebezpečný nádor, jehož úspěšná léčba závisí právě na včasném odhalení.

 

Potřebuješ zhubnout?

  Celkový vzhled postavy je do značné míry dán poměrem mezi tělesnou výškou a hmotností. Pokud dospívající chlapec řeší problémy s nadváhou nebo obezitou, může mu hodně pomoci úprava jídelníčku.

 

Jak zdravě spát

Zdravý člověk prospí v součtu přibližně třetinu svého života. Kvalitní spánek představuje jednu ze základních tělesných potřeb.

 

Jak se oholit

Od určitého věku začínají chlapcům růst vousy. Existuje více způsobů, jak se holit. Někteří lidé si holí i ochlupení na některých částech těla.

 


Trenýrky nebo slipy?

Existují různé typy spodního prádla. Každý z nich má své výhody i nevýhody. Co je důležité při výběru „správného“ spodního prádla pro chlapce či muže?

 

Já a ti ostatní

Jak to mají dívky?

Také dívky procházejí obdobím pohlavního dospívání. A také chlapci by měli o dívčím dospívání alespoň něco vědět, aby nepodléhali zkresleným představám a nedostávali se do trapných situací.


Chlapci a dívky spolu

Během puberty se většina chlapců začíná zajímat o dívky. Někdy spolu začínají „chodit“ a prožívat své první lásky.

 


Láska a erotika

Člověk má potřebu milovat a být milován. Kromě kamarádství či přátelství existují i erotické vztahy.

 


Nejsem homosexuál?

Pro dospívajícího člověka je důležité kamarádství. Ale jak důvěrný může být vztah ke kamarádovi, aniž by se jednalo o projev homosexuality (tedy pohlavní náklonnosti k osobě téhož pohlaví)?


Já už nejsem dítě!

V pubertě se mění nejen tělesný vzhled, ale i způsob uvažování. Chlapec přestává myslet jako dítě a začíná myslet jako dospělý. To může vést ke konfliktům s okolím, hlavně s dospělými.

 

Nenech si ubližovat

Pohlavní zneužívání

Dospívající člověk se může stát obětí pohlavního zneužívání ze strany dospělého. Takovému zneužívání se lze bránit, a když už nastane, dá se řešit.

 


Týrání

Dospívající člověk se může stát obětí domácího násilí a hrubého, násilného zacházení. Takovému zacházení se lze bránit, a když už nastane, dá se řešit.

 


Násilí ve škole

Dospívající člověk se může stát obětí násilí i ve škole, ze strany spolužáků. Problém zvaný šikana je sice závažný, ale dá se řešit. Vždy je nejdůležitější se někomu svěřit.

 


Počítačová kriminalita

Dospívající člověk se může stát obětí počítačové a internetové kriminality. Tomu se lze bránit, a když už se něco stane, dá se to řešit.

 

Poradna, návštěvní kniha, seznam literatury

Otázky a odpovědi

Nenašel jsi na stránkách, co jsi hledal? V této poradně dostaneš odpovědi na své dotazy týkající se pohlavního dospívání a všeho, co s ním souvisí.

 

Návštěvní kniha

Do Návštěvní knihy můžete napsat svůj vlastní příspěvek. Chcete se podělit o své zkušenosti? Máte nějaký zajímavý nápad? Pokud ano, můžete vložit vlastní příspěvek.

 

Ankety a dotazníky

Na přání některých návštěvníků zde nabízím možnost hlasování v anketách na různá témata.

 

Seznam literatury

Odkazy

Knížky

Text © MUDr. Jiří Staněk, 2013 - 2018
Illustrations © Lukáš Ryholec, 2013 - 2018