archiv příspěvků - červen 2017

30.06.2017

Masturbace

Chtěl bych se zeptat kolikrát za den masturbujete

Medvídek, 15 let

29.06.2017

Poluce

Ahoj, vím že většina kluků řeší spíše to že se poluce chtějí zbavit... Já ji však nemívám, ale chtěl bych ji občas mít. Nedávno jsem měsíc nemasturboval a poluce přišla. Máte to tak taky někdo že byste poluci chtěli? Pokud ano máte někdo nějaké tipy jak ji dosáhnout dřív než po měsíci?

Honza, 15 let

28.06.2017

Předkožka

Re: Zdeněk
Mám to taky tak. Žalud mi začal vyčnívat z předkožky před čtyřmi roky. Teď už asi půl roku mám žalud venku celý, předkožka už na něm nechce držet. Bráchovi žalud taky trochu vykukuje.

Oly, 14 let

27.06.2017

Předkožka

Re: Zdeněk
To trvá delší dobu. Nebude to hned. Dělej to každý den 2-3 hodiny a za půl roku uvidíš.

Ondra, 16 let

27.06.2017

Předkožka

Re: Ondr
Předkožku si natahuji jak je příležitost, nemá to ale žádný vliv, dokonce mi někdy vyleze žalud až do poloviny. Nevím co s tím.

Zdeněk, 15 let

26.06.2017

Masturbace

Kde a kdy je nejlepší masturbace?

Medvídek, 15 let

26.06.2017

Älän odpověď

Mám to samé jako ty

Adam, 12 let

24.06.2017

Re: Zdeněk

Zkus si každý den několikrát za den natahovat předkožku dopředu. Nejlíp když sedíš, protože při sezení ti penis trochu zaleze dozadu, takže není problém nahrnout si kůži dopředu a chvíli si jí držet mezi prstama nataženou před žaludem.
Já jsem měl stejný problém před pár lety, tak jsem začal natahovat. Dělal jsem to u televize, na WC, někdy při jídle když se na mě nikdo nedíval, pořád s rukou pod kalhotama. Teď to ještě občas dělám preventivně, ale normálně mi už předkožka stačí na celý žalud.

Ondr, 16 let

24.06.2017

Masturbace

Někomu to trvá minutu někomu i půl hodiny když si to vychutnává.Většinou,alespoň u mě,se jednou udělám a musím nějakou dobu počkat.Myslím že není určeno kolikrát za sebou to má kluk zvládnout.Můžeš se taky zeptat odborníka v sekci Otázky a odpovědi.

Timmy, 15 let

24.06.2017

Předkožka

Už asi tři měsíce mi vyčnívá skoro třetina žaludu z předkožky, i když nemám erekci. Je mi nepříjemný, jak se tře holý žalud o spodky. Nevím co se mi to stalo, dřív jsem měl celý žalud schovaný. Taky někdo máte kus žaludu pořád venku?

Zdeněk, 15 let

23.06.2017

Masturbace

Můžu se zeptat jak dlouho vydrží kluk masturbovat
A kolikrát za sebou to má kluk vydržet
Za odpověď předem děkuji

Medvídek, 15 let

22.06.2017

Roman

Pre pána beka, čo by si mal robiť? Veď to je u 13-ročného chalana normálne, že mu rastú chlpy. Mne tiež rastú a môjmu kamarátovi tiež. Keď sa ti nepáči, môžeš si ich holiť, ale budeš vyzerať takmer ako malý chlapček.

Samík, 14 let

22.06.2017

holenie penisu

pred tiždom som zbadal ze mi zacali rast chlpi a chcel som sa spitat co man robit

roman, 13 let

22.06.2017

Holky Luboš

Ano viděl u nás v sauně, a ty?

Tom, 13 let

20.06.2017

Holky

Kdo z vás už viděl nějakou svoji kamarádku nahou a ne na fotkách?

Luboš, 14 let

20.06.2017

Odpově´d pro Alana12

A proč si ji stahuješ,když to nejde nebo málo. Stahuj jen co ti to dovolí,jinak můžeš mačkat víc v celé dlani penis a i tak de uspokojit.Stahování je jen jedna z metod,snad ne?Zkus jinou

Míra, 12 let

17.06.2017

Masturbace

Máte taky problém přetáhnout předkožku přes žalud při masturbaci?

Älän, 12 let

16.06.2017

skvrny

Já mám tak max.po ukápnutí když blbě oklepu nebo rychle schovám, pokud se stydím, že někdo očumuje, to mám i flek větší, vzadu ne

Míra, 12 let

13.06.2017

Skvrna ve slipech

Když jsem byl malej tak se mi to stávalo hodně.Měl jsem slabý svaly u otvoru,napsal by jsem i jak se mi to stalo ale o to asi není zájem.Řešili jsme to tak,buď mi dali do trenek kus toaleťáku nebo vložku občas i tampon,jednu dobu jsem nosil dokonce plíny protože to unikalo občas i zepředu.Cvičil jsem nějaký cviky a teď se mi to stává jen občas,většinou tak jak to popisuje Timmy.

Josh, 12 let

10.06.2017

Slipy

To s tou skvrnou se stává mýmu bráchovi pořád a mně taky občas.Nevíme čím to je.

Leo, 12 let

10.06.2017

Špinavé slipy,spolužáci

Něco takového se mi stává jen když mám průjem,tak to někdy ujede.
Na záchodech okukuju,ale svoje spolužáky bych vidět nechtěl.Mám jen pár lidí u kterých bych chtěl něco vidět.

Timmy, 15 let

09.06.2017

otázka

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jaký máte názor který penis je pro vás lepší zda malý nebo velký. A jak jste na tom s délkou vy? Mě měří v klidu 8 cm, 14 v erekci a obvod mám 12,5.

Marko, 14 let

08.06.2017

Spolužáci

Čau kluci,
chtěl bych se zeptat: když jste na WC (ve škole, ...), okukujete ostatní kluky? Já ze zvědavosti ano (jen ty přibližně stejně staré). A druhá otázka: chtěli byste vědět, jak jsou na tom vaši spolužáci (kamarádi, spoluhráči, ..)? Myslim tim třeba jak je maji velký, jestli maji chlupy nebo je vidět..
Prosim, nebojte se napsat názor. To, že nás tohle zajímá neznamená, že jsme na kluky :) (mám holku ;))

Daniel, 16 let

08.06.2017

K pradlu

Já mám asi tak 20 kusu slipu a boxerek,všechny barvy asi,menim každý den po koupání a ve slipech žádné obtisky nemám ani po toaletě,jo a bílé prádlo na opalenem tele vypadá dost dobre je to jen můj nazor

Dann, 14 let

08.06.2017

re: solop, 15 let 18.05.2017

Ano 2x krát

Marek, 13 let

08.06.2017

Honění

Ahoj honili jste si někdy s někým? Já jo a je to super zážitek, stalo se mi to na zachodech ve škole, jeden devatak cural podezřelé dlouho a šel jsem čůrat vedle něj a on mi z ničeho nic sáhl na pero a počkali jsme než ostatní odejdou a šli jsme do kabinky a tam jsme si je navzájem honili a co vy? Zkuste taky do posledního detailu

Max, 13 let

06.06.2017

K prádlu

Tak bílé slipy fakt nemusím, kdo je může nosit, takovou barvu? A nosit denně nové ,to fakt je luxusní, tak ob den to je dost časté

Míra, 12 let

05.06.2017

Nošení slipů + otázka

Já si měnim slipy každý den, protože mám jen bílý nebo světlemodrý a je na nich všechno vidět.

Otázka: Má ještě někdo kromě mě problém se špinavýma spodkama? Totiž ten problém, že si sice pokaždý pořádně utřu zadek a denně se koupu, ale ať dělám co dělám tak večer je slipech zezadu hnědej obtisk, takže je mi trapný je dávat do koše na prádlo. A dá se tomu nějak zabránit?

David, 14 let

05.06.2017

Nošení slipů

Já mám společný slipy s bráchou,takže si je musíme měnit po třech dnech nebo by nám nevyzbyly.Jednou došly a bráchem musel mít asi tejden a půl stejný slipy a já jsem chodil naostro.Buď to nebo si vzít tátovy,to jsme měli jak kraťasy,máminy taky nepřipadaly v úvahu.Pak už zbyly jenom plínky,ale ty nám zase rodiče nechtěli dát,jinak by jsme si je vzali.

Leo, 12 let

05.06.2017

Spodky

Už alespoň rok si spodky měním obden

Timmy, 15 let

05.06.2017

Zack

Někomu to přijde nechutný někomu normální.Mně zase přijde plýtvání každý den si brát nový spodky.

Timmy, 15 let

03.06.2017

Timmy

Nosit tři dny stejný spodky mi přijde dost nechutný.

Zack, 14 let

02.06.2017

Daniel

Já jsem si je měnil jednou za tři dny a nic se mi nestalo.Myslím že je to na každým kdy si mění trenky

Timmy, 15 let

Kam dál?

Moje tělo se mění

A co tam máš ty?

Jednotliví muži a chlapci se od sebe liší, ale základní stavba jejich těla je u všech stejná. Mužské pohlavní orgány mají řadu názvů, z nichž některé jsou spisovné, jiné nespisovné nebo dokonce neslušné.


Já se tak stydím!

Dospívající člověk se občas dostává do situací, kdy se za své tělo stydí. V určitých situacích je přiměřený stud normální. Avšak nikdo není naprosto dokonalý a neměl by se za svůj vzhled stydět.


Co a jak se mění?

V pubertě dochází k řadě změn v tělesném vzhledu chlapce. Jeho tělo přestává vypadat dětsky a začíná se přibližovat k podobě dospělého člověka. Zde je přehled základních změn.


Pět stupňů vývoje

Různí chlapci se vyvíjejí různým tempem, avšak v období dospívání každý prochází několika stupni tělesného vývoje. Stupnici vývoje pohlavních orgánů sestavil anglický lékař James Tanner.


Jak moc vyrostu?

O změnách tělesné výšky a hmotnosti během puberty, a také o jejich vzájemném poměru.

 

 
Já chci mít větší penis!

Někteří chlapci se trápí, protože si myslí, že jejich penis je příliš malý. V tomto příspěvku najdete informace na téma „malý penis“.

 


Co se mi to s ním děje?

O tělesném projevu známém pod názvem erekce (ztopoření penisu) a o problémech, které s ní mohou být spojeny, když se dostaví v nežádoucí dobu a na nežádoucím místě.


Hra pro jednoho

Pohlavní orgány mohou být zdrojem příjemných pocitů. Proto většina dospívajících chlapců masturbuje. Někdy se u nich dostavuje tzv. poluce. Co to všechno znamená?

 

Jak o sebe pečovat

Jak pečovat o čistotu?

Být čistý je důležité v každém věku. Dospívající chlapec by však měl věnovat zvláštní pozornost mytí některých částí svého těla.

 

Žalud a předkožka

Pokud předkožka není příliš úzká, dá se stahovat za žalud penisu. Někteří chlapci mají zúženou předkožku (fimózu), která se dá léčit i jinak, než operativně.

 

Samovyšetření varlat

Jednoduchou metodou samovyšetření varlat se dá odhalit nebezpečný nádor, jehož úspěšná léčba závisí právě na včasném odhalení.

 

Potřebuješ zhubnout?

  Celkový vzhled postavy je do značné míry dán poměrem mezi tělesnou výškou a hmotností. Pokud dospívající chlapec řeší problémy s nadváhou nebo obezitou, může mu hodně pomoci úprava jídelníčku.

 

Jak zdravě spát

Zdravý člověk prospí v součtu přibližně třetinu svého života. Kvalitní spánek představuje jednu ze základních tělesných potřeb.

 

Jak se oholit

Od určitého věku začínají chlapcům růst vousy. Existuje více způsobů, jak se holit. Někteří lidé si holí i ochlupení na některých částech těla.

 


Trenýrky nebo slipy?

Existují různé typy spodního prádla. Každý z nich má své výhody i nevýhody. Co je důležité při výběru „správného“ spodního prádla pro chlapce či muže?

 

Já a ti ostatní

Jak to mají dívky?

Také dívky procházejí obdobím pohlavního dospívání. A také chlapci by měli o dívčím dospívání alespoň něco vědět, aby nepodléhali zkresleným představám a nedostávali se do trapných situací.


Chlapci a dívky spolu

Během puberty se většina chlapců začíná zajímat o dívky. Někdy spolu začínají „chodit“ a prožívat své první lásky.

 


Láska a erotika

Člověk má potřebu milovat a být milován. Kromě kamarádství či přátelství existují i erotické vztahy.

 


Nejsem homosexuál?

Pro dospívajícího člověka je důležité kamarádství. Ale jak důvěrný může být vztah ke kamarádovi, aniž by se jednalo o projev homosexuality (tedy pohlavní náklonnosti k osobě téhož pohlaví)?


Já už nejsem dítě!

V pubertě se mění nejen tělesný vzhled, ale i způsob uvažování. Chlapec přestává myslet jako dítě a začíná myslet jako dospělý. To může vést ke konfliktům s okolím, hlavně s dospělými.

 

Nenech si ubližovat

Pohlavní zneužívání

Dospívající člověk se může stát obětí pohlavního zneužívání ze strany dospělého. Takovému zneužívání se lze bránit, a když už nastane, dá se řešit.

 


Týrání

Dospívající člověk se může stát obětí domácího násilí a hrubého, násilného zacházení. Takovému zacházení se lze bránit, a když už nastane, dá se řešit.

 


Násilí ve škole

Dospívající člověk se může stát obětí násilí i ve škole, ze strany spolužáků. Problém zvaný šikana je sice závažný, ale dá se řešit. Vždy je nejdůležitější se někomu svěřit.

 


Počítačová kriminalita

Dospívající člověk se může stát obětí počítačové a internetové kriminality. Tomu se lze bránit, a když už se něco stane, dá se to řešit.

 

Poradna, návštěvní kniha, seznam literatury

Otázky a odpovědi

Nenašel jsi na stránkách, co jsi hledal? V této poradně dostaneš odpovědi na své dotazy týkající se pohlavního dospívání a všeho, co s ním souvisí.

 

Návštěvní kniha

Do Návštěvní knihy můžete napsat svůj vlastní příspěvek. Chcete se podělit o své zkušenosti? Máte nějaký zajímavý nápad? Pokud ano, můžete vložit vlastní příspěvek.

 

Ankety a dotazníky

Na přání některých návštěvníků zde nabízím možnost hlasování v anketách na různá témata.

 

Seznam literatury

Odkazy

Knížky

Text © MUDr. Jiří Staněk, 2013 - 2018
Illustrations © Lukáš Ryholec, 2013 - 2018